Komple Taşımacılık

Komple Taşımacılık

Komple Taşımacılık

Komple Taşımacılık ya da diğer adı ile FTL Taşımacılık, bilinen en temel ve en önemli taşıma yöntemi… Bu yazımızda size Komple Taşımacılık nedir?  FTL Taşımacılık yapılan araçlar ve özellikleri nelerdir? Komple Taşımacılık avantajları nelerdir? FTL Taşımacılık teslim süreleri ve fiyatları nasıldır? gibi konuları izah etmeye çalışacak; Çezikler ve FTL Taşımacılık yapan diğer firmalar arasındaki somut farklılıkları anlatacağız

Komple Taşımacılık Nedir?

Bir firmaya ait yükün tek başına yine tek bir taşıma aracına yüklenerek nakliyesine Komple Taşımacılık; bu şekilde taşınan yüke ise Komple Yük denilmektedir. İngilizce tam treyler yükü anlamındaki Full Truck Load kelimelerinin baş harfleri olan FTL Taşımacılık olarak da anılır. Komple taşımacılık, gerek sürat, gerek güvenlik, gerekse de fiyat açılarından en uygun nakliye metodudur. Bu tip taşımalarda ürünleriniz ambar ya da kargo modelinde olduğu gibi aktarma ve elleçleme görmez ya da parça yük taşımacılığında olduğu gibi araç yola çıkmak için başka yükler bulmayı beklemez. Onun yerine sırası ile kamyonet, 6 ya da 10 teker veya 40 ayak kamyon ya da TIR gibi vasıtalar ile yükünü aldığı gibi direkt olarak müşteriye doğru yönelir.

 

Kullanılan Araçlar ve Özellikleri

 

 •  Kamyonet : Azami yüklü ağırlığı 3.500 Kg`ı geçmeyen ve 2 dingilli araçlardır. Kasa ağırlığı düşüldükten sonra geriye kalan net taşıma kapasitesi 1.500 – 1.750 Kg arasındadır. Kasa uzunlukları 330 – 400 cm aralığındadır. Aks aralıkları 320 Cm altında olanlar 2. köprüden geçiş yapabilirken, daha uzun dingil mesafesine sahip olanlar ise kamyonlar gibi 3. köprüyü kullanmak zorundadır.
 •  6 Teker Kamyon : Nakliyeciler arasında bir marka ile özdeşleştirilerek “İsuzu” olarak da anılır. Azami yüklü ağırlığı 7.500 Kg`ı geçmeyen ve 2 dingilli araçlardır. Kasa ağırlığı düşüldükten sonra geriye kalan net taşıma kapasitesi 3.500 – 4.000 Kg arasındadır. Kasa uzunlukları ise 400 – 500 cm arasında değişkenlik gösterir.
 •  10 Teker Kamyon : Azami yüklü ağırlığı 25.000 Kg`ı geçmeyen ve 3 dingilli araçlardır. Kasa ağırlığı düşüldükten sonra geriye kalan net taşıma kapasitesi yaklaşık 15.000 Kg. dır. Kasa uzunlukları ise ağırlıklı olarak 720 cm civarındadır.
 •  40 Ayak Kamyon : Net 20.000 Kg. taşıma kapasitesine sahip 4 dingilli araçlardır. Kasa uzunlukları  790 – 820 cm arasında değişkenlik gösterir. Piyasadaki 40 Ayak Kamyonlar çok büyük oranda açık kasalara sahiptir.
 •  TIR : Bu kelime aslında Fransızca “Uluslararası Karayolu Taşımacılığı” anlamına gelen “Transports Internationaux Routiers” sözcüklerinin baş harflerinden meydana getirilmiş bir kısaltmadır. Gündelik hayatta ise net 25.000 Kg. taşıma kapasitesine sahip 5 dingilli araçları tanımlamak için kullanılır.

 

Komple Taşımacılık Avantajları

 

 •  Fiyat Avantajı: Komple Taşımacılık, tüm taşıma seçenekleri içinde en ekonomik taşıma modelidir. Yeter ki yukarıda anılan araç tiplerinden birini komple olarak doldurmaya yetecek kadar yükünüz olsun…
 •  Zaman Tasarrufu : FTL Taşımacılık, sürat konusunda da birinciliği kimseye kaptırmaz. O tüm taşıma seçenekleri içinde en hızlı taşıma modelidir. Ne parça araçlarında olduğu gibi başka yükleri, ne de kargo veya ambar taşımacılığında olduğu gibi belli hareket saatlerini beklemez. Yükleme biter bitmez hemen yola çıkar ve direkt olarak alıcına yönlenir.
 •  Esneklik : Parça yük sahiplerinin adresi çoğu zaman kargo firmalarıdır. Ancak bu tür nakliyeciler tüm yükleri taşımamakta; gerek ambalaj cinsi gerekse içerik açısından fevkalade seçici davranmaktadırlar. Oysaki FTL Taşımacılık modelinde palet, varil, bidon, fıçı, IBC tank, big bag çuval, vs her türlü ambalaj içindeki veya dökme haldeki her türlü malzemenizi rahatlıkla taşıtabilirsiniz.
 •  Düşük hasar ve kayıp oranı: Kargo ve ambar firmaları ile yaptığınız taşımalarda ürünleriniz bir çok farklı noktada aktarma ve elleçleme görmektedir. Aktarma ve elleçleme sayısı arttıkça buna bağlı hasar, kayıp ve yanlış teslimat oranı da artar. Komple Taşımacılık türünde ise bu olasılıklar en dip seviyededir.

 

Komple Taşımacılık Yapan Firmalar ve Çezikler

 

Gerek müşteriler tarafından en çok tercih edilen seçenek olması, gerekse yapılabilirliğinin son derece kolay olması sebebi ile Komple Taşımacılık piyasada en yaygın olarak arz edilen hizmet modelidir. Bu durum beraberinde bir takım ciddi riskleri de gündeme getirmektedir. Çezikler ise siz değerli müşterilerine süratli, güvenli ve hesaplı taşımacılık hizmetlerini bir bütün olarak sunar. Farklılaştığımız konular aşağıda izah edilmiştir:

 

 •  Ülke Geneli Yaygınlık : Firmamız, 20 den fazla ofisi üzerinden Türkiye’nin 81 İli ve 922 İlçesine FTL Taşımacılık hizmeti sunmaktadır.
 •  Hızlı Araç Temini: : Tarafımıza ulaşan  ihbarlarınız derhal değerlendirmeye alınır; ihtiyacınız olan araçlar en fazla yarım saat içinde temin edilir. Yüklenen ürünler vakit kaybetmeksizin yola çıkartılır ve mümkün olan en kısa sürede alıcılarına teslim edilir.
 •  Özenli Hizmet:Sevk ettiğiniz ürünleri alıcılarına hasarsız, kayıpsız ve zamanında teslim etmek için büyük bir gayret ve özveri ile çalışıyoruz.
 •  Düzenli Raporlama : Bizlere teslim ettiğiniz ürünleri yolculukları boyunca an be an takip edebilir; teslim evrak görüntülerine ise sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 •  Sürat : Kargolarınızı sizlerden alır almaz, hiç vakit kaybetmeden aynı gün yola çıkartıyor; en hızlı ve en süratli şekilde alıcılarına ulaştırıyoruz.
 •  Fiyat Avantajı : Bu güne kadar hep yüksek fiyat / kalitesiz hizmet seçenekleri arasında sıkışıp kaldınız. Çezikler ile çalışmaya başlayarak bu kısır döngüden kurtulabilirsiniz. Teslim sürelerimiz ile fiyatlarımızı incelemek için lütfen makalemizin devamını okuyunuz.

 

Teslim Sürelerimiz

 

Yükleme ve boşaltma adresleri arasındaki mesafe 900 Kilometre ve altı  lokasyonlara 1 işgününde;  bunun üzerindeki noktalara ise en fazla 2 işgününde teslimat gerçekleştiriyoruz. Arzu eden müşterilerimize opsiyonel olarak çift şoför seçeneği sunuyoruz. Böylece günlük araç kullanma süreleri nedeni ile uzayan teslim sürelerini aşmanıza yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi almak için lütfen sitemizi etraflıca inceleyiniz. Bizden haberler almak için ise Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Fiyatlarımız

Sitemiz “hızlı fiyat al” uygulaması üzerinden süratli bir şekilde Komple Taşımacılık fiyatlarımızı görebilirsiniz. Araç istemek içinse sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemleri son derece basit ve kolay olup tamamen ücretsizdir… Sadece 1-2 dakikanızı almaktadır.. Haydi başlayalım…

Diğer hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.